Foukaná izolace

Foukaná izolace je vhodným zateplením pro Vaši střechu během celého roku

Foukaná izolace dokáže s Vaší střechou zázraky, v létě je vhodná především proto, že nebudete vystaveni přílišnému přehřívání místostí pod střechou. V zimě její skvělé vlastnosti oceníte především proto, že zimu nepustí do Vašeho obydlí a teplo ven. S foukanou izolací je to podobně jako s naším oblečením, kdy v zimě volíme dlouhé rukávy a více na sebe oblečení vrstvíme, abychom se vhodně chránili před zimou. V letním období naopak volíme velmi málo oblečení právě proto, abychom se zbytečně nepřehřívali. Účinky slunečního záření naší pokožce v dnešní době zrovna neprospívají, proto se lidé v zemích, kde slunce ukazuje svoji sílu po celý rok, před sluncem zahalují, aby předešli špatným účinkům na pokožku.

Vhodný výběr minerálních vláken pro foukanou izolaci

Výběr minerálních vláken nemusí být vždy zrovna jednoduchý. Pokud správně zvolíte pro zateplení svého domu kvalitní firmu, nemusíte si nejen ohledně foukané izolace dělat starosti. Na dnešním trhu máte možnost vybírat z několika druhů minerálních vláken pro foukanou izolaci. Nejběžnějšími druhy jsou čedičová a skelná minerální vlákna. Se skelným vláknem se také někdy můžete setkat pod názvem křemenná minerální vlákna. Oba typy foukané izolace se vyrábí z kamene. Použitý materiál je ale také to jediné, co tyto dvě minerální vlákna spojuje. V čem jsou rozdílné? Rozdílné jsou v mnoha svých vlastnostech, především se odlišují ve své objemové hmotnosti po zafoukání. Rozdílná objemová hmotnost, resp. váha také určuje, do jakého typu konstrukce jsou minerální vlákna vhodná, aby příliš nezatížila konstrukci stropu, nebo krovu. Odborná firma po boku s profesionálními pracovníky Vám poradí, jaký typ minerálních vláken zvolit nejen pro foukanou izolaci například pro zateplení stropů, dále Vám vysvětlí výhody daného materiálu právě do Vašeho domu.

Vynikající vlastnosti foukané izolace z minerálních vláken

Tento typ foukané izolace nabízí svým uživatelům velké množství výhod proti skládaným deskový, či rolovaným izolacím. Mezi standartní vlastnosti patří například protipožární odoslnost (klasifikace na oheň třídy A1). Další nespornou výhodou je hydrofobizace vláken. Co tento pojem znamená? Ochrana proti vhnutí, resp. pokud se vlákna dostanou do vlhkého prostředí nebo kontaktu s vodou, nedojde k jejich poškození a dokonce ani po vyschnutí neztratí své tepelně izolační vlastnosti, ani výšku, což je naprosto dokonalé. Tuto vlastnost ocení především majitelé starších objektů, kde nebyla nainstalovaná parotěsná fólie nad podhled v interieru. Pokud chybí ve stropech, ať již vodoroných, nebo šikmých instalace parotěsné fólie, znamená to, že minerální vlákna mají nízký difuzní odpor. Vodní páry tak mohou vnikat do objektu. Mezi další nesporné výhody také patří ochrana proti hluku a dlouhodobá trvanlivost izolační vrstvy z minerálních vláken, tzv. nesléhavost.

Foukaná izolace je pro své vynikající vlastnosti vhodným zateplením téměř pro každý objekt

Hlavní výhodou foukané izolace je především jednoduchá a velmi rychlá aplikace. V horizontu jednoho dne lze foukanou izolaci použít až na 300m2. O standardní síle materiálu 25 35 cm. Další výhoda potěší Vaší peněženku, protože například střechu lze izolovat za minimální náklady, dokonce lze izolovat i v místech, kde je špatný, nebo nemožný přístup, a to dokonce s minimálním zásahem do konstrukce objektu. Foukaná izolace je naprostá jednička v zateplování objektů dnešní doby! Lehký materiál (kolem 35 kg na m3) zbytečně nezatěžuje stropní konstrukci. Provádíme dle Vašeho přání také zateplení sádrokartonových podhledů v nízkoenergetickém a pasivním standardu (35 – 60 cm izolace není nic neobvykláho).Při sjednání odborné firmy Vám odpadají také starosti o použitý materiál. Srovnáme - li klasické desky s foukanou izolací, zjistíme, že se dále vyhneme riziku tepelných mostů, které vznikají při špatné montáži a využijeme kompletně veškerý materiál, při aplikaci foukané izolace tak neplatíte za zbytečný odpad. Nemusíte tahat balíky izolace na půdu, často s nimi velmi obtížně manipulovat ve špatně přístupných prostorách stropu a vyhnete se také nepříjemným alergickým reakcím na kůži a v očích při pokládce izolace svépomocí. V neposlední řadě ušetříte pár dní času na jiné práce, když místo rozkládání vaty necháte za 1 den strop jednoduše zafoukat.

Poskytneme Vám dostatek informací

Straší Vás ze spaní vysoké účty za energie? Chcete tento problém řešit, ale nevíte jak? Řešení je snadné, domluvte si schůzku s námi. Poskytneme Vám na míru řešení Vašeho problému k Vaší plné spokojenosti. Náš technik Vám na místě poradí jak je vhodné Váš dům či halu zateplit nebo Vám navrhne, pokud to bude možné opravu stávajícího zateplení, také Vám připraví předběžnou kalkulaci, abyste věděli, s jakou investicí předběžně počítat. Pusťte z hlavy zbytečné starosti se zateplením Vašeho domu! Zateplíme Váš dům kvalitně, rychle a profesionálně.

Jak moc je důležité zateplení stropu?

Hodně! Většina lidí pokud se rozhoduje pro zateplení svého domu, nejprve uvažuje o možnosti výměny oken, poté o zateplení fasády a až v posledním případě následuje zateplení stropu, v některých případech se na strop nedostane vůbec. Přitom zateplený strop je důležitým nosníkem pro zateplení domu do budoucna. Stropní izolace je důležitým faktorem pro návratnost investic vydaných za energie. Tato investice do zateplení je mnohonásobně nižší, proto je také návratnost jednoznačně nejrychlejší a určitě se vyplatí. Pravda - není vidět. Z fyziky všichni víme, že teplo stoupá vzhůru, je tedy jasné, že zateplením oken a fasády strop nevyřešíme. Zateplení oken a fasády je samozřejmě důležité, bez něhož bychom se často již neobešli, ale pokud již nebudeme věnovat pozornost stropu, vytvoříme v domě „ komínový efekt“ kdy teplo bude unikat stropní konstrukcí ven, protože se ven nedostane okny, ani fasádou. Nezapomínejte tedy na stropní zateplení, pokud chcete ušetřit za energie.No a technik Vám spočítá nejen výši investice do zateplení podle zvoleného typu izolacce, ale i návrhovou tloušťku izolace přímo pro Váš dům, je-li zateplena fasáda, nebo nikoliv. Vrstva foukané izolace bude tudíž navržena nejen podle toho, co říká norma, ale přesně na Váš dům!

Jak na kvalitní zateplení?

Kvalitní zateplení, které provádíme, není složité, ať jde o zateplení domu či zateplení půdy vše probíhá rychle a neomezí Vás v běžném provozu Vaší domácnosti. Realizace zateplení Vašeho domu bude probíhat například tímto způsobem: přijedeme před Váš dům i s našimi pracovníky od Vás potřebujeme pouze umožnit přístup do půdního prostoru a připojit na zdroj elektřiny 220V i 380V (minimálně 16A jištění). Poté naši pracovníci natáhnou aplikační hadice přímo z auta do půdního prostoru a poté dále do stropu. Materiál nám výrobci dodávají v komprimovaných, tj. stlačených balících, takže se tento materiál sype přímo v nákladovém prostoru auta do aplikačního stroje, kde dochází k rozvláknění materiálu, který je dále vzduchem hnán přímo do konstrukce. Je to jednoduché, proto se zbytečně neobávejte. Z Vašeho domu nevytvoří naši pracovníci staveniště ani nic, co by staveniště mohlo jakkoliv připomínat. S našimi pracovníky si vždy před zahájením prací vymezíte pohyb po domě a pozemku. Běžného provozu se naše práce nedotknou a tak že se můžete věnovat běžným činnostem. Náš technik pro Vás zhotoví plán, podle kterého pak naše práce probíhají. Samozřejmě jinak bude probíhat zateplení půdy, v řádu hodin, než zateplení fasády v řádu několika týdnů. Zateplení stopu trvá přibližně 3 až 4 hodiny při velikosti izolované plochy cca 100 m2.

Zateplení

Jaké je využití? Porovnejte svoji fakturu s fakturou souseda, který si nechal před rokem zateplit dům a uvidíte. Vložená investice se vám do několika let vrátí. Stále se obáváte vysokých nákladů? Zvolte si splátkovou platbu, díky níž si sami zvolíte, kolik tisíc měsíčně dokážete pravidelně splácet. A jedna rada na konec. Podívejte se na večerní zprávy a poslechněte si, kolik miliard vydělala energetická firma ČEZ vývozem české energie do zahraničí. Naší energie, jejíž cena na českém trhu neúměrně vzrůstá. Nenadávejte na nešvary tržního kapitalismu a raději myslete na budoucnost. Svou a svých potomků… Jeden příklad ze života. Bydlím v zatepleném domě a celou zimu je v něm (i bez zbytečného přetápění) kolem 22-23 stupňů Celsia, moji rodiče obývají nezateplený dům a v současných mrazech dokážou vytopit maximálně na 19 stupňů Celsia. A to už je podstatný rozdíl, nemyslíte?

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže snížit náklady na vytápění až o 40% a to za pouhé 4 hodiny.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace