Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Zateplení rodinného domu

Kvalitní zateplení rodinného domu není přehnaně drahou investicí, protože vydaná investice se Vám do několika let vrátí zpátky formou úspory za energie. Jsme úspěšnými odborníky nejen přes zateplování rodinných domů, ale zabýváme se také například komerčními objekty. Rozhodli jste se pro zateplení Vašeho domu, ale nevíte jak na to? Kontaktujte nás. Naši technici Vás navštíví a také určí které části domu je potřeba zateplit nejvíce. Nejjednodušší, nejrychlejší a také nejlevnější je zateplení stropu a střechy. Investice do zateplení stropu má nejrychlejší návratnost a výsledný efekt poznáte hned po zateplení. V oblasti zateplování objektů se vždy poraďte s odborníky, protože díky svým zkušenostem přesně ví, který typ zateplení rodinných domů Vám přinese efekt nejrychleji.

Zateplení fasády

Rozhodli jste se zateplit fasádu? To je sice hezké, ale mysleli jste také na to, že teplo stoupá ke stropu a tudíž proniká ven? Pokud se nejprve rozhodnete pro zateplení fasády a až poté pro strop, může se Vám snadno stát, že si ze svého domu vytvoříte komín, protože Vaše draze zaplacené teplo uteče stropem ven. Výsledný efekt se stejně dostaví až po zateplení půdních prostor a stropu, nejen proto dbejte rad našich odborníků.

Zateplení rodinného domu

Jak postupujeme při zateplení rodinného domu? Na takto položenou otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože izolace domu bývá individuální záležitost. Obecně však platí pravidlo, že je nejlépe zateplit půdní prostory a stropy poté sklepy a v neposlední řadě probíhá izolace stěn a zdí. Pokud se již rozhodnete pro zateplení svého obydlí, je vždy velmi dobré provést zateplení kompletní, protože jedině tak máte možnost ušetřit na energiích co nejvíce.

Izolace stropu a půdních prostor

Jak provést správnou izolaci stropu a půdních prostor? Podle zhodnocení stavby Vašeho domu naším technikem Vám určíme vhodný typ materiálu pro zateplení Vašeho domu. Skvělou volbou zateplení půdních prostor bývá většinou foukaná izolace. Aplikace této izolace probíhá nejen rychle, ale také bez zbytečného nepořádku. Při aplikaci můžete Váš dům také využívat bez ohledu na probíhající práce. Izolace Vám přináší velké množství skvělých výhod, například nevznikají tepelné mosty, což je naprosto úžasné, protože Vám neuteče ani minimum tepla. Další nespornou výhodou, kterou Vám tato izolace naší firmy přináší je také možnost využívat Vaše půdní prostory, přesně tak, jako před jejich zateplením. Vyrábíme si svůj vlastní granulát pro foukanou izolaci Machstav granulate IS. Pokud chcete zjistit, jak budou probíhat izolační práce například na Vašem domě, shlédněte naše videa, která jsme pro Vás připravili.

Rodinné domy nejčastěji rozdělujeme podle izolované konstrukce

Konstrukce je velmi důležitá pro kvalitní a správné zateplení Vašeho domu. Každá stavba je jiná, proto také vyžaduje jiný způsob zateplení.

Pokud zrovna Váš dům vlastní trámový strop s dutinou, následná izolace probíhá například takto:

 • Pro trámový strop s dutinou je vhodným materiálem ke správné izolaci Machstav Granulate IS (MG) dále také Knauf Supafil loft (SL). Náš technik, který Vás předem navštíví, určí počet a také rozmístění otvorů a poté izolace probíhá přímo z dutiny. Technik také navrhne jak provést vhodnou realizaci zateplení přímo pro Váš dům. Předem připravené plány poté schválí investor, který má poté také levnější aplikaci izolace.

Obsahuje Vaše střecha šikminy? Nevadí! Také pro Vás máme připraveno vhodné řešení:

 • Šikminy jsou šikmé stěny v podkrovních vestavbách, někdy se také může jednat o šikmou dutinu. Vhodná izolace v tomto případě probíhá pomocí materiálu jak (MG) tak také (SL). Vhodný způsob realizace a také vhodný materiál určuje technik naší firmy.

Některé rodinné domy jsou řešeny pomocí střechy dvouplášťové, kdy mohou být dále řešeny prkenným záklopem nebo betonovými panely. Vhodným materiálem pro zateplení této konstrukce je (MG). Způsob realizace zateplení a počet otvorů u tohoto typu konstrukce navrhne technik naší firmy.

Vyskytují se na Vaší půdě volné plochy? Jedná se především o prostory, kde leží izolace na volno bez záklopu nebo bez přikrytí. Materiál pro správnou izolaci volných ploch je Machstav Granulate IS. Jak správně provést izolaci určí náš technik.

Pro stěny a příčky je vhodným materiálem pro správnou izolaci jak (SL) tak také (MG). Správnou realizaci zateplení opět určí technik naší firmy.

Kde se vyskytuje distanční podlahový systém (DPS) a revizní lávky (RL)? Revizní lávky a distanční podlahový systém se vyskytuje všude tam, kde není žádná dutina ve stropní konstrukci (hurdisky, keramické stropy, Miako vložky, betonové stropy) a zároveň je plně potřeba zajistit pochozí půdu. Pro zajištění pochozí půdy je vhodný distanční podlahový systém, pokud Vám stačí alespoň částečně zachovaná pochozí půda, k realizaci stačí revizní lávky. Díky revizním lávkám se plnohodnotně dostanete například k anténě nebo k vikýři. Vhodným izolačním materiálem je v tomto případě (MG). Náš technik určí výšku DPS a u revizní lávky pouze vyhodnotí kudy je jí vhodné vést. Samozřejmě že než začne realizace zateplení je velmi nutná konzultace s investorem.

Jaké typy domů je vhodné zateplit?

Zateplit potřebují samozřejmě všechny typy domů, které ještě zatepleny nejsou. U starších domů je izolace velmi nutná, protože většina z těchto domů již nevyhovuje současným normám. Dříve byly energie ať už plyn nebo elektrika levné postupem doby se již energie zdražily natolik, že každý únik se nám již velmi prodraží. V minulých dobách se domy nezateplovaly, protože každý člověk, který vlastnil rodinný dům, vlastnil nějaké domácí zvířata. Půdní prostory tak byly zachovány hlavně pro úschovu sena pro domácí zvířata. Postupem moderní doby, se upouštělo také od chovu domácích zvířat a seno, které nahrazovalo izolaci půdy tak také vymizelo, proto je v těchto domech potřeba vhodnou izolaci opět doplnit. Naše firma realizuje samozřejmě také kromě zateplení rodinných domů, také zateplení pro novostavby. Pro novostavby je kvalitní izolace velmi rychlým a efektivním řešením bez zbytečných odpadů a také bez vzniku tepelných mostů za investici, která je srovnatelná s klasickými deskovými materiály.

Problémy stropů a střech, kterým chybí kvalitní izolace:

 • Velmi vysoké náklady za teplo
 • Domy s podkrovím a také s pultovými střechami velmi trpí na přehřívání horních pater
 • Vznikají tepelné mosty a plísně
 • V zimě se na střeše domu tvoří rampouchy viz. Poradna
 • Po zimě na domech opadává omítka viz. Poradna
 • Horní patra domu se hůře vytápí a teplota v nich dosahuje nižších hodnot

Foukaná izolace je vhodným řešením zateplení pro rodinné domy

Tento typ izolace je levný, rychlý, bez zbytečných odpadů je také efektivním řešením zateplení rodinného domu, protože po aplikaci nevznikají tepelné mosty. Po aplikaci foukané izolace je vytvořena souvislá vrstva na rozdíl od desek, kde jsou spoje znatelné. Naše firma garantuje svým zákazníkům objemovou vrstvu izolace. Tento typ izolace zajistí ve Vašem domě také dokonalou tepelnou pohodu. Kvalitní zateplení domu také zvyšuje hodnotu nemovitosti. Naše firma Vám nevytvoří z domu staveniště, protože hadice, jsou vyráběny přímo pro tuto izolaci, takže nevznikají zbytečné odpady. Přesvědčte se o skvělých výhodách této izolace a shlédněte vida, která jsme pro Vás připravili. Kvalitní izolace Vašeho domu Vás ochrání před nepříjemnými plísněmi, rampouchy také zamezí opadávání omítky a hlavně výrazně ušetříte za teplo. Investice za kvalitní zateplení pro rodinné domy se velmi vyplatí, protože se Vám do budoucna mnohonásobně vrátí.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

 • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
 • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
 • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
 • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
 • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
 • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek