Sendvičové panely

Sendvičové panely, jejich výhody a nároky na montáž

Sendvičové panely jsou vhodné k pokrytí nejen průmyslových objektů, ale také zemědělských a obytných budov. Tento typ panelů přináší svým uživatelům jednoduchou a rychlou manipulaci. Výhodou při montáži sendvičových panelů je, že k jejich montáži stačí malé množství pracovních nástrojů. Plní funkci izolační, takže chrání obyvatele budovy před zimou a v letním období před přílišným teplem. Tato výhoda je stejná jako u foukané izolace.

Sendvičové panely

Sendvičové panely najdou své skvělé využití také při finální úpravě fasády. Mohou sloužit dokonce také jako dodatečná zateplovací technika u zděných objektů nebo různých dřevostaveb. Využity také mohou být při montáži mrazicích a chladicích boxů. Tento typ panelů vyniká zejména pro své úžasné vlastnosti v zateplování objektů. Panely jsou objemově stálé a také nemění své vlastnosti v závislosti na počasí, proto bývají hojně využívány nejen při zateplení, ale také při jiných stavebních pracích. Velkou výhodu přináší sendvičové panely také při skladování, protože jsou lehké a dobře manipulovatelné.

Možnosti sendvičových panelů

Možnosti využití sendvičových panelů jsou mnohé, dále se vyznačují velmi dlouhou životností. Pokud se rozhodnete zateplit sendvičovými panely Váš zděný objekt či dřevěnou chatku rozhodně neprohloupíte, jednak ušetříte vydané investice za energie a v druhé řadě vydaná investice je na dlouhou dobu dopředu, takže se Vám několikrát vrátí. Panely jsou vhodné jak k horizontální montáži tak také k montáži vertikální.

Je dobré stavět z izolačních panelů?

Ano, je. Pro své skvělé vlastnosti najdou své využití nejen jako forma zateplení, ale také v jiných oblastech stavebnictví jako například dodatečná vrstva fasády. Izolační panely nejsou vhodné pouze na zděný podklad, ale také na dřevěné objekty. Tuto vlastnost ocení například majitelé zahrádek, kde se ve většině případů nachází dřevěné chatky či různé boudy. Tento typ chatiček je také velmi dobré zateplit, či ochránit před zimou sice přes zimu nejsou zahrádky moc využívány, ale třeba například proto, že zima dřevu zrovna nesvědčí, je dobré svou chatu chránit. Investice je na několik let, a rozhodně i v tomto případě se jednoznačně vyplatí.

Výhody izolačních panelů mluví za vše

Izolační panely a PUR panely jsou jednak velmi kvalitní ale také moderní doplněk fasády, který je navíc obohacen také o dlouhou životnost. PUR panely jsou také značnými pomocníky v boji jak ušetřit za energie. Další výhoda, kterou jistě ocení mnoho lidí je to, že jsou nejen zdravotně, ale také ekologicky nezávadné. Dále svým uživatelům přináší snížení hmotnosti střešního, ale také stěnového pláště.

Z čeho se vyrábí sendvičové panely a PUR panely?

Jak již sám název napovídá jádro PUR panelu je vyrobeno z polyuretanu. Ať už sendvičové nebo PUR panely oba dva druhy jsou pro své skvělé vlastnosti a jednoduchou použitelnost známé po celém světě a jsou také ve stavebnictví velmi oblíbené. Panely nabízí široké spektrum využití k zateplení nebo při montáži chladicích boxů, jejich využití je ale mnohem četnější. Pro svou minimální váhu a lehkou ovladatelnost jsou využívány také hojně nejen v exteriérech, ale také v interiérech. PUR panel je znám již více jak 50 let samozřejmě tak jako u všeho se jeho vývoj postupně zdokonaluje je pevnější, odolnější a lehčí než v dřívějších dobách. Panely tohoto typu jsou jednak šetrné k životnímu prostředí, ale také snižují provozní náklady objektů, kde jsou použity. Investice není nijak závratná a také je skvělé, že díky tomu že jsou panely kvalitní a vydrží velmi dlouho, se Vám vydaná investice brzy vrátí a Vy poté pouze šetříte. Návratnost je tak velmi jasná.

Montáž PUR panelů

Montáž PUR panelů provádí naši pracovníci velmi rychle, kvalitně a profesionálně. Naši klienti také jistě ocení nejen šetrnost k životnímu prostředí a naprosto minimální nároky na údržbu. Váš dům či jiný objekt, který hodláte zateplit izolačními panely, nebude vypadat po našem zásahu jako staveniště, montáž je vcelku jednoduchá, nenarušíme běžný chod domácnosti. Mezi výhody, které PUR panely přináší, patří také vysoká pevnost, protipožární odolnost a v neposlední řadě také není možné pronikání vodní páry, což je skvělé, protože se netvoří plíseň. Každý, kdo se již v minulosti s plísní setkal, jistě ví, jak obtížné je se jí zbavit, pokud se jí zbavíte, nebývá to nadlouho, objeví se většinou vždy znovu.

Výhody panelů z minerálních vláken

Tak jako foukaná izolace se z minerálních vláken vyrábí také panely. Tento typ panelů je vhodný především do hal nebo do míst, kde je nutná vysoká protipožární ochrana. Panely z minerálních vláken jsou také velmi stálé a nepodléhají klimatickým podmínkám, proto jsou vhodné téměř pro každou stavbu, pokud nevíte, zda zrovna pro Vaši stavbu budou tyto panely vhodné, kontaktujte nás. Naši pracovníci zodpoví Vaše případné dotazy, nebo Vám vytvoří kalkulaci přímo pro Váš dům, či stavbu. Také panely z minerálních vláken jsou šetrné k životnímu prostředí, protože při výrobě nejsou používány freony či jiné škodlivé látky, které škodí životnímu prostředí.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže snížit náklady na vytápění až o 40% a to za pouhé 4 hodiny.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace