Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Zateplení výrobní haly

Prodejna, výrobní hala, dílna či jiný komerční objekt vyžadují podobné nároky na tepelnou izolaci

Vhodný způsob zateplení těchto objektů stejně tak jako u rodinných domů závisí na typu konstrukce. Typ konstrukce musí naši technici vždy znát, jedině tak přesně určí, jak a čím je vhodné objekt zateplit.

Typy konstrukcí:

Různé typy konstrukcí vyžadují vždy také jiný způsob tepelné izolace.

Trámový strop s dutinou

Prvním typem konstrukce může být trámový strop s dutinou. Vhodným materiálem pro zateplení této konstrukce je Machstav Granulate IS a Knauf Supafil loft. Izolace této konstrukce probíhá takto, nejprve je nutné vytvořit několik otvorů, jejich počet a způsob rozmístění určuje náš technik, izolace poté probíhá přímo do dutiny. Technik Vám také předem připraví vhodný způsob realizace zateplení objektu. Vhodnost realizace musí samozřejmě nejprve schválit investor projektu. Tento investor pak od nás získává levnější aplikaci izolace.

Volné plochy

Volné plochy: Jako volné plochy jsou myšleny všechny prostory, kde izolace leží takzvaně na volno bez záklopu nebo překrytí. Vhodným materiálem pro zateplení této konstrukce je Machstav Granulate IS. Machstav Granulate IS je námi vyráběný granulát pro kvalitní izolaci, který uživatelům přináší velmi mnoho výhod. Technik naší firmy, vždy určí, jaký materiál bude pro Váš objekt vhodný, aby tepelná izolace sloužila přesně tak, jak má.

Šikminy

Šikminy: Jak už sám název napovídá, jedná se o konstrukci, kterou tvoří šikmé stěny nebo šikmá dutina. Šikmé stěny se vyskytují především v podkrovních vestavbách. Vhodným izolačním materiálem pro tuto konstrukci může být jak Supafil loft tak také Machstav Granulate IS. Způsob realizace a vhodný materiál zvolí na míru Vašemu domu náš technik.

Stěny a příčky

Stěny a příčky: Vhodným materiálem pro kvalitní izolaci stěn a příček je Supafil loft či Machstav Granulate IS. Vhodný materiál, způsob realizace vyhodnocuje náš technik. Vždy dbejte odborných rad našich technických pracovníků jen tak bude zateplení Vašeho domu kvalitní a dlouhodobé.

Distanční podlahový systém a revizní lávky

Distanční podlahový systém a revizní lávky se vyskytují všude tam, kde není žádná dutina ve stropní konstrukci (hurdisky, keramické stropy, Miako vložky, betonové stropy), ale zároveň si zákazník přeje plně zachovat pochozí vrstvu půdy. Díky distančnímu podlahovému roštu lze pochozí vrstvu půdy zachovat bez omezení. Pokud si zákazník přeje zachovat pochozí vrstvu pouze částečně, pak jsou pro něj tou pravou volbou revizní lávky, které zachovají nejdůležitější místa na půdě, jako jsou například vikýře či různé vlezy nebo také antény. Vhodným materiálem pro izolaci této konstrukce je nám již dobře známý Machstav Granulate IS. Náš technik individuálně pro každý typ domu určí jak výšku distančního podlahového roštu, tak také určí, kudy je vhodné vést a kde vybudovat revizní lávky. Dopředu je samozřejmě nutné vhodný způsob realizace prokonzultovat s investorem.

Pultové střechy dvouplášťové

Pultové střechy dvouplášťové se mohou vyskytovat s prkenným záklopem nebo s betonovým panelem. Konstrukci s prkenným záklopem můžeme vidět převážně v rodinných domech, naopak betonový panel se vyskytuje nejčastěji v bytových domech či ve školách. Vhodnou aplikaci tepelné izolace, počet otvorů vyhodnotí náš technik. Materiálem, který je vhodný k izolaci této konstrukce je Machstav Granulate IS.

Jaké haly či prodejny se mohou tepelně izolovat?

Všechny! Každý objekt je vhodný k zateplení. U starých objektů je kvalitní tepelná izolace již nutností dnešní doby. Proč? Protože dříve byly energie levnou záležitostí, postupem času se však ceny za energie vystoupaly až k nehorázně vysokým částkám. Většina lidí dříve pěstovala domácí zvířata, proto většinou na půdě bývalo uskladněno seno, které sloužilo také jako dostatečná tepelná izolace. Postupem času se od chovu domácích zvířat upouštělo, tím pádem z půdy zmizelo také seno. Tím, že dříve byly energie levnou záležitostí, kvalitnímu zateplení pro výrobní haly se tak nevěnovalo mnoho pozornosti, nebylo vlastně proč, když bylo možné topit tak, jak si obyvatelé objektu zamanuli. Jenomže doba se velmi změnila a ceny energií vzrostly, proto se lidé snaží šetřit, kde to jen jde, kvalitní zateplení pro výrobní haly je proto nutností. Teplo neutíká ven a vydaná investice se nám na energiích do budoucna mnohonásobně vrátí. Ceny energií do budoucna opět vzrostou, proto je tepelná izolace velmi dobrou investicí. Dle velikosti zateplení výrobních hal, pro které se rozhodneme, je možné ušetřit na energiích několik tisíc ročně. Každý z nás by chtěl ročně ušetřit, kvalitní zateplení výrobních hal, úsporu zcela jistě nabízí, proto zateplení zbytečně neoddalujte, čím dříve prodejnu či halu zateplíte, tím dříve šetříte!

Problémy prodejny či výrobní haly s nedostatečnou tepelnou izolací

 • Vysoké náklady na vytápění prodejny či haly
 • Tvorba plísní horní kouty místnosti se totiž více ochlazují
 • Vznikají tepelné mosty, protože tepelná izolace zcela chybí či nedostačuje
 • Na střeše se v zimě tvoří rampouchy (podrobný popis problému naleznete v sekci poradna)
 • Po zimě opadává omítka (podrobný popis problému naleznete opět v sekci poradna)
 • Horní patra se hůře vytápí a teplota v nich dosahuje nižších hodnot než ve spodních patrech
 • Horší pracovní podmínky zvláště v obdobích, kdy se objekt více přehřívá
 • Zvýšené riziko pracovních úrazů

Pokud se vyskytují v prodejně či ve výrobní hale plechové podhledy, může se při změně počasí na nich tvořit vodní kondenzát, kdy se vodní páry na podchlazeném podhledu vysráží a vytvoří se kapičky vody, které poté skapávají přímo do pracovního prostoru. Plechové podhledy se využívali hlavně dříve, proto nebývají zatepleny a tak vznikají tyto nepříjemné a obtěžující problémy.

Čím lze zateplit prodejny či výrobní haly?

Odpověď je díky existenci foukané izolace velmi jednoduchá. Foukaná izolace je efektivní, jednoduchá, rychlá, levná a také bez odpadů. Velkou výhodu má tato izolace v tom, že nevytváří tepelné mosty na rozdíl od desek, kde jsou znatelné tepelné spoje, vytváří foukaná izolace souvislou vrstvu. Naším zákazníkům garantujeme u foukané izolace objemovou hmotnost. Díky kvalitnímu zateplení naší firmy získáte v místnostech Vaší prodejny naprostou tepelnou pohodu. Kvalitní zateplení výrobní haly zvyšuje také hodnotu Vaší výrobní haly či prodejny. V neposlední řadě se Vám také výrazně sníží náklady na vytápění. Rozhodli jste se pro zateplení výrobní haly či prodejny, ale bojíte se, že Vaše prodejna skončí jako staveniště? Pak tyto zbytečné otázky pusťte klidně z hlavy. Aplikace této izolace je velmi rychlá například strop o 100m2 jsme schopni zateplit během 3 až 4 hodin. Při aplikaci není nutné výrazně omezit chod prodejny. Hledáte více informací o tepelné izolaci? Pak shlédněte videa, kde najdete nejen vhodný způsob aplikace, ale také například popis vhodného materiálu. Díky kvalitnímu zateplení výrobní haly či prodejny Vám odpadnou starosti s tvorbou plísní, rampouchů, dále zamezíme opadávání omítky, vzniku kondenzátů. V letních měsících kvalitní izolací získáte skvělou pracovní pohodu a bezpečnost práce. V zimních měsících výrazně ušetříte na vytápění prodejny či výrobní haly.

.
Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

 • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
 • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
 • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
 • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
 • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
 • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek