Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Zateplení bytového domu

Rodinné a bytové domy jsou si velmi podobné. Obyvatelé, kteří obývají horní patra, mají oproti ostatním obyvatelům domu nevýhodu a to v tom, že obyvatelé horních bytů protopí více nežli obyvatelé spodních bytů nebo obyvatelé bytů uprostřed. V letních měsících se tyto byty více přehřívají. Majitelé horních bytů a také bytů prostředních mnohem více obtěžují plísně. Plísně jsou velmi nepříjemná záležitost, mnohdy také nebývá jednoduché se plísně zbavit, protože pokud zdi dobře netěsní, plíseň se opakovaně vrací. Bydlení v domě s více vlastníky není vždy jednoduché a najít kompromis v zateplení domů a střech není vždy lehké, nejen proto je dobré, se vždy rozumně se všemi majiteli domluvit. Zateplení stropů a střech se sice obyvatel ve spodních bytech přímo netýká, ale nepřímý užitek zateplením stropů získají také například v tom, že zateplením stropů se zvedá hodnota celého domu. Obyvatelé bytových domů by měli být v tomto ohledu zateplení domu více než solidární, pokud nenajdou řešení daného problému a nebudou schopní se domluvit, je téměř jisté, že jednoho dne dům začne chátrat. Obyvatelé každého domu by měli na úsporu nejen za energie, ale také na vzhled domu dbát, dům kde bydlí je přeci hlavní vizitkou každého majitele, proto by lidé neměli zavírat oči před problémem, který nastane.

Průběh zateplení bytových domů

Zateplení bytových domů může probíhat postupně, není nutné provést všechny kroky ke kvalitnímu zateplení domu najednou a okamžitě. Nejvhodnější postup zateplení bytových domů může probíhat například tímto jednoduchým způsobem:

Zateplení stropů

Nejprve začneme zateplovat stropy, protože jimi utíká nejvíce tepla a další výhoda zateplení stropů je také ve vydaných investicích. Zateplení stropů je nejen nejúčinnější, ale také nejlevnější ze všech zateplovacích opatřeních obálky domu (fasáda, výměna oken, zateplení podlahy), samozřejmě abychom ušetřili na investicích vydaných za teplo co nejvíce, je nutné, abychom zateplili dům kompletně. Zateplením stropu získají obyvatele domu prakticky stejný ne-li vyšší přínos = úspory energie jako zateplením fasády a zateplení stropu stojí zlomek ceny zateplené fasády.

Zateplení sklepů

Dalším krokem by mělo být zateplení sklepů, nejenže obyvatelé spodních bytů budou mít teplo na nohy, ale také ušetří na investicích vydaných za teplo, protože všichni již ze zkušeností víme, že zima většinou přichází od země zahřát nohy tak nebývá vždy jednoduché.

Zateplení fasády

Posledním krokem ke kvalitnímu zateplení bytových domů, by mělo být zateplení fasády, která přináší užitek všem obyvatelů rodinného nebo bytového domu. Pokud se obyvatelé ať už bytového nebo rodinného domu rozhodnou pro zateplení měli by si vždy na pomoc přizvat odborníka. Je sice hezké, že obyvatelé domu vymění stará okna například za plastové a dále zateplí fasádu domu, ale pokud v první řadě nezvolí zateplení stropu či střechy, z jejich domu se tak stane skvělý komín a jejich draze zaplacené teplo bude unikat stropem bez užitku pryč! Pokud se rozhodujete pro zateplení domu, vždy poslouchejte rady odborníka! Každý, kdo investuje do zateplení v bytových domech, chce přeci výhod zateplení využívat co nejdříve a docílit co nejrychlejší a maximální návratnosti. Naši technici jsou odborníci v zateplování objektu, mohou Vám například pomocí termokamery ukázat, jak Vám teplo utíká stropem či střechou pryč.

Bytové domy rozdělujeme především podle druhu izolované konstrukce

 • Pro trámový strop s dutinou (TS) jsou vhodné materiály k zateplení například Machstav Granuláte IS (dále MG) a Knauf Supafil loft (dále SL), izolace probíhá do dutiny, kde je předem vytvořeno několik málo otvorů jejich počet a rozmístění navrhuje technik naší firmy, který dále vytvoří realizaci, kterou následně schválí investor projektu. Investor má poté také levnější aplikaci izolace
 • (VP) Volné plochy jsou všechny prostory, kde leží izolace na volno bez nějakého záklopu či jiného přikrytí pro tento typ izolace je vhodné použití materiálu Machstav Granulate IS
 • (Š) Šikminy jedná se zde o šikmé stěny v podkrovních vestavbách nebo také o šikmou dutinu vhodným materiálem k zateplení je například MG nebo také SL. Vhodný materiál a také způsob realizace navrhuje a určuje náš technik
 • (PU) Toto označení používáme především pro střechy dvouplášťové, které mohou být s prkenným záklopem. Prkenný záklop je většinou využíván u rodinných domů nebo také u betonových domů či škol, které jsou stavěny z betonových panelů. Vhodný materiál pro zateplení je MG. Vhodnou aplikaci počet otvorů a průleznost vyhodnotí opět náš technik.
 • (S) Stěny a příčky vhodný materiál k izolaci je MG a SL. Technik vyhodnotí způsob a typ realizace.
 • DPS a RL jedná se zde o distanční podlahový systém nebo o revizní lávky vyskytují se všude tam, kde není žádná dutina například ve stropní konstrukci (hurdisky, keramické stropy, Miako vložky, betonové stropy a jiné) Samozřejmě je zde nutné zajistit plně pochozí půdní prostor-DPS - nebo alespoň částečně - RL vikýře, vlezy antény a další místa na půdě. Vhodný materiál na zateplení je MG. Náš technik určí výšku DPS, dále určí, kudy a jak povedou RL samozřejmě až po konzultaci s investorem.

Jaké domy jsou vhodné k izolování?

K zateplení jsou vhodné všechny typy domů ať už staré tak také novější. V dřívějších dobách se na půdu uskladňovalo seno pro zvířata, ale postupem času a postupem moderní doby se upouštělo od chovu zvířat. Seno z půdy tak vymizelo a tím pádem tak zmizel vhodný způsob izolace. Izolační materiál je samozřejmě v dnešní době opět potřeba doplnit. Izolační materiál je nutné doplnit také na vesnicích či v zemědělských objektech. Kvalitnímu zateplení pro bytové domy se v dřívějších dobách nepřikládala pozornost. Dříve, také nebyly na trhu kvalitní materiály k zateplení bytového domu, tento fakt byl dán především tím, že dříve byly ceny za energie minimální proti těm, které platíme v dnešní době, tomuto faktu samozřejmě odpovídala také například výška izolací, která je pro dnešní dobu naprosto nevyhovující. Nejen staré domy jsou vhodné k zateplení. Pro starší domy je kvalitní zateplení naprostou nutností dnešní doby. Naše firma izoluje také novostavby pro novostavby je kvalitní zateplení rychlým řešením bez zbytečného odpadu a bez vzniku tepelných mostů. Investice vydané za zateplení novostavby jsou srovnatelné s izolováním klasickými deskovými materiály.

Problémy, které mohou vzniknout v bytových domech z hlediska zateplení stropů nebo střech

 • Obzvláště vysoké náklady na topení
 • Domy s pultovými střechami nebo s podkrovím trpí na přehřívání v horních patrech
 • Tím že se více ochlazují horní kouty místnosti, vzniká nepříjemná a obtěžující plíseň
 • Na stropech kde chybí kvalitní zateplení, vznikají tepelné mosty
 • Tvorba rampouchů na střeše v zimním období viz. Poradna
 • Domy zvláště po zimě trpí na opadávání omítky viz. Poradna
 • Horní patra domu se hůře vytápí a dále také teplota dosahuje nižších hodnot

Vyřešte s námi problémy, které vznikají v bytových domech jednou pro vždy

Jednoduchým, rychlým a levným řešením zateplení bytového domu je například foukaná izolace. Vlastnosti foukané izolace jsou skvělé, nevytváří tepelné mosty je efektivní a po instalaci nevzniká zbytečný odpad. Po instalaci foukaná izolace tvoří souvislou vrstvu na rozdíl od OSB desek kde jsou vidět znatelné spoje. Jsme naprostými odborníky, svým zákazníkům garantujeme objemovou hmotnost. Zateplením stropů získáte tepelnou pohodu v místnostech Vašeho domu. Po zateplení domu Vám zvýšíme hodnotu nemovitosti a snížíme stálou platbu za energie. Při zateplování naší firmou Vám z domu neuděláme staveniště. Foukanou izolaci aplikujeme za pomoci vzduchu a hadice, která vede na půdu. Hadice jsou určeny přímo pro izolaci, nevznikají tak žádné odpady! Zajímá Vás, jak provádíme aplikaci izolace? Shlédněte videa, která jsme pro Vás připravili. Zateplením Vašeho domu neprohloupíte, nejenže se Vám vydaná investice brzy vrátí za 3-5let, ale také Vás izolace velmi mile překvapí svými skvělými vlastnostmi, například omezíme tvorbu plísní, vznik rampouchů dále také zamezíme odpadávání omítky a především ušetříte za drahé energie. Navštivte sekci poradna a dočtěte se více o výhodách kvalitního zateplení.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

 • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
 • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
 • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
 • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
 • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
 • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek