Zateplení bytového domu

Rodinné a bytové domy jsou si velmi podobné. Obyvatelé, kteří obývají horní patra, mají oproti ostatním obyvatelům domu tu nevýhodu, protopí více, nežli obyvatelé spodních bytů nebo obyvatelé bytů uprostřed. V letních měsících se tyto byty více přehřívají. Majitelé horních bytů a také bytů prostředních mnohem více obtěžují plísně. Plísně jsou velmi nepříjemná záležitost, mnohdy také nebývá jednoduché se plísně zbavit, protože pokud je na stropě nedostatečná, nebo dokonce žádná izolační vrstva, plíseň se opakovaně vrací. Bydlení v domě s více vlastníky není vždy jednoduché a najít kompromis v zateplení domů a střech není vždy lehké, nejen proto je dobré se vždy rozumně se všemi majiteli domluvit. Zateplení stropů a střech se sice obyvatel ve spodních bytech přímo netýká, ale nepřímý užitek zateplením stropů získají také například v tom, že zateplením stropů se zvedá hodnota celého domu. Obyvatelé bytových domů by měli být v tomto ohledu zateplení domu více než solidární, pokud nenajdou řešení daného problému a nebudou schopní se domluvit, je téměř jisté, že jednoho dne dům začne chátrat. Obyvatelé každého domu by měli na úsporu nejen za energie, ale také na vzhled domu dbát, dům kde bydlí je přeci hlavní vizitkou každého majitele, proto by lidé neměli zavírat oči před problémem, který nastane.

Přečtěte si článek, který jsme ve spolupráci s časopisem Rádce pro SVJ v listopadovém vydání r. 2015 pro Vás připravili a popsali zde všechny stropní konstrukce, které je vhodné u bytových domů zateplit. Mimo tento výše uvedený článek v Rádci pro SVJ jsme v tom samém periodiku zveřejnily i další rady a informace související s tématem zateplení stropních konstrukcí, které naleznete na níže uvedených odkazech.

Rádce pro SVJ blok3_2015
Rádce pro SVJ blok2_2016
Rádce pro SVJ blok1_2017
Rádce pro SVJ blok2_2017
Rádce pro SVJ blok3_2017
Rádce pro SVJ blok2_2019

Průběh zateplení bytových domů

Zateplení bytových domů může probíhat postupně, není nutné provést všechny kroky ke kvalitnímu zateplení domu najednou a okamžitě. Nejvhodnější postup zateplení bytových domů může probíhat například tímto jednoduchým způsobem:

Zateplení stropů

Nejprve začneme zateplovat stropy, protože jimi utíká nejvíce tepla a další výhoda zateplení stropů je také ve vydaných investicích. Zateplení stropů je nejen nejúčinnější, ale také nejlevnější ze všech zateplovacích opatřeních obálky domu (fasáda, výměna oken, zateplení podlahy), samozřejmě abychom ušetřili na investicích vydaných za teplo co nejvíce, je nutné, abychom zateplili dům kompletně. Zateplením stropu získají obyvatele domu prakticky stejný ne-li vyšší přínos = úspory energie jako zateplením fasády a zateplení stropu stojí zlomek ceny zateplené fasády.

Zateplení sklepů

Dalším krokem by mělo být zateplení sklepů, nejenže obyvatelé spodních bytů budou mít teplo na nohy, ale také ušetří na investicích vydaných za teplo, protože všichni již ze zkušeností víme, že zima většinou přichází od země zahřát nohy tak nebývá vždy jednoduché.

Zateplení fasády

Posledním krokem ke kvalitnímu zateplení bytových domů, by mělo být zateplení fasády, která přináší užitek všem obyvatelů rodinného nebo bytového domu. Pokud se obyvatelé ať už bytového nebo rodinného domu rozhodnou pro zateplení měli by si vždy na pomoc přizvat odborníka. Je sice hezké, že obyvatelé domu vymění stará okna například za plastová a dále zateplí fasádu domu, ale pokud v první řadě nezvolí zateplení stropu či střechy, z jejich domu se tak stane skvělý komín a jejich draze zaplacené teplo bude unikat stropem bez užitku dále pryč! Pokud se rozhodujete pro zateplení domu, vždy poslouchejte rady odborníků! Každý, kdo investuje do zateplení v bytových domech, chce přeci výhod zateplení využívat co nejdříve a docílit co nejrychlejší a maximální návratnosti. Naši technici jsou odborníci v zateplování objektu, mohou Vám například pomocí termokamery ukázat, jak Vám teplo utíká stropem či střechou pryč.

Problémy, které mohou vzniknout v bytových domech z hlediska špatně zateplených nebo nedostatečně izolovaných stropů nebo střech

Vyřešte s námi problémy, které vznikají v bytových domech jednou pro vždy!

Foukaná izolace, nevytváří tepelné mosty, je efektivní a po instalaci nevzniká zbytečný odpad. Po instalaci foukaná izolace tvoří souvislou vrstvu na rozdíl od pokládky deskových nebo rolovaných izolací, kde jsou vidět znatelné spoje. Jsme odborníci, svým zákazníkům garantujeme foukání izolací dle platných předpisů a především normy ČSN EN 14 064-2, která upravuje právě foukání minerálních izolací. Zateplením stropů získáte tepelnou pohodu v místnostech Vašeho domu. Po zateplení domu Vám zvýšíme hodnotu nemovitosti a snížíme stálou platbu za energie. Při zateplování s Machstavem Vám z domu neuděláme staveniště. Foukanou izolaci aplikujeme za pomoci vzduchu a hadice, která vede na půdu. Hadice jsou určeny přímo pro izolaci. Zajímá Vás, jak provádíme aplikaci izolace? Shlédněte videa, která jsme pro Vás připravili. Zateplením Vašeho domu neprohloupíte, nejenže se Vám vydaná investice brzy vrátí (cca za 3-5let), ale také Vás izolace velmi mile překvapí svými vlastnostmi, například omezením tvorby plísní, zamezení vzniku rampouchů dále také zamezení odpadávání omítky a především ušetříte za drahé energie. Navštivte sekci poradna a dočtěte se více o výhodách kvalitního zateplení.

 

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže snížit náklady na vytápění až o 40% a to za pouhé 4 hodiny.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace