Izolační materiály vlastně vznikly již v dávných dobách. Jejich existenci dal vzniknout duševní proces, při kterém si lidé uvědomili, že lze (a je žádoucí) od sebe oddělit 2 látky tak, aby nedošlo k jejich kontaktu či úniku jedné z nich (teplý a studený vzduch, voda a vzduch, pára a vzduch apod.).

Prvními izolačními materiály byly ty, které nabízela příroda kolem (zvířecí kožešiny, mech, tráva nebo třeba listí). Jak se časem vyvíjely a zlepšovaly jejich vlastnosti a povědomí o problému, který pomáhají řešit, přibývalo i možností jejich využití. Dnes jsou všude kolem nás.

Dnešní produkty a postupy jsou moderní, sofistikované a vysoce účinné. Použití nacházejí především ve stavebnictví a strojírenství. Existuje celá řada kritérií, podle kterých se izolace dělí (zvukové, tepelné, vnější, vnitřní apod.). My se blíže podíváme na tepelné izolace používané ve stavebnictví.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace