Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Není izolace jako izolace - 2. díl

To znamená, že společnost, která bude chtít získat zakázku za každou cenu, může zákazníkovi slíbit, že dodá izolaci s lambdou 0,036 W/(m*K) tomu odpovídá 60kg/m3 (při 10kg balení jednoho pytle) 6 balíku izolace na 1m3. Ale při samotné aplikaci dojde k tomu, že foukací společnost si je vědoma, že dosáhnout objemové hmotnosti 60kg/m3 ve slíbené dodané výšce izolace není možné ani reálné a nafouká nižší objemovou hmotnost například 35kg/m3.

Klíčově důležitá je objemová hmotnost

Ale tato vrstva bohužel zdaleka nedosahuje izolačních vlastností takových, jakých měla, protože objemová hmotnost 35kg/m3 může odpovídat lambdě třeba 0,046 W/(m*K) a dodavatel na tyto parametry spotřeboval 3,5 balení izolace. A proč se toto děje? Je to z toho důvodu, že všichni dodavatelé foukaných izolací nakupují izolační materiály na KG, ale zákazníkovi se prodávají m3 nebo m2 (pro snažší výpočet dodané izolace). Správně a férově se zákazníkovi musí sdělit, že je dodán určitý objem izolace v m3 nebo m2 s přesně stanovenou OBJEMOVOU HMOTNOSTÍ dodaných m3 a tato vrstva izolace bude izolovat přesně vypočítatelným tepelným odporem nebo tepelnou prostupností.

Postoj společnosti Machstav

Společnost MACHSTAV s.r.o. je v současné době jedinou společností na trhu, která toto dodržuje a každý náš zákazník dostává po dokončení díla informaci, kolik jsme spotřebovali balení pro zateplení právě jeho stropu. A každý náš zákazník si může přepočítat skutečně spotřebované balíky izolace. Nemáme žádné tajnosti před našimi zákazníky, kteří se mohou na naše pracovníky vždy spolehnout. To už se dostáváme k tomu jak si provést kontrolu toho, co jste si objednali a co chcete platit. Vždy provádějte kontrolu dodaného druhu izolačního materiálu s tím, co je uvedeno ve smlouvě nebo v objednávce, vždy si zkontrolujte a přepočítejte skutečně spotřebované balení izolace, a vždy tyto údaje chtějte v písemné podobě od dodavatele jím potvrzené. Jedině tak se nám podaří odstranit nešvary s podvodníky.

A co na to špekáčci s porovnáním s foukanou izolací a zateplením?

Vrátím-li se k výše uvedeným špekáčkům, tak srovnání je myslím příznačné. Pokud nově aplikovaná vrstva foukané minerální izolace nesplňuje přesně dané množstevní limity, nemůže být řeč o foukané minerální izolace, tak jako u špekáčku, který neobsahuje přesně stanovené množství masa, ale náhražky. U izolací je touto náhražkou vzduch. Bohužel nová norma názvosloví neřeší.

PUR a PIR panely s hodnotama izolačních materiálů

Toto samé platí i pro PUR i PIR panely. Můžete mít na certifikátu uvedeny hodnoty, jaké chcete, ale když výrobce změní objemové hmotnosti výplní panelů jenom, aby ušetřil a snížil prodejní cenu, tak se potom nemůžeme divit, že je český trh zaplavován levnými panely odkudsi. A přitom stačí málo. Vzít si vzorek dodaných panelů ještě před montáží, spočítat plochu vzorku, vzorek zbavit plechu či jiných povrchových materiálů a lepidla a zvážit jej na certifikované váze a zjistíte, kolik vlastně váží izolační materiál. Není nic jednoduššího než provést přepočet na m3 a porovnat s certifikátem a víte ihned, zda je Vám dodáván skutečně izolační materiál, který chcete a který byl deklarován.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

  • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
  • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
  • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
  • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
  • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
  • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek