Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Není izolace jako izolace - 1. díl

O izolačních materiálech a izolačních technologiích bylo napsáno a řečeno už dost. Jak ale poznat kvalitní izolační materiál a technologii? Když se řekne foukaná minerální izolace, tak si dne už celkem dost lidí dokáže představit o čem je řeč. Minerální izolace, tak jak ji známe v deskové podobě (fasády, podkroví) se speciálně upravuje pro technologii foukáním za pomoci vzduchu a prostřednictvím hadic se dopravuje na místo určení. Zrovna tak to platí i pro pojem sendvičové panely ať už PUR nebo PIR. Jenže není foukaná minerální izolace jako foukaná minerální izolace! A není PUR či PIR panel jako PUR či PIR panel. Jak to lépe přiblížit?

Pro názornost a přirovnání k izolacím uvedeme příklad se špekáčky

Uveďme si příklad srovnání se špekáčky. Dnes už všichni díky mediální kampani víme, že není špekáček jako špekáček. Tedy býval. Dnes je špekáček přesně definovaný výrobek s přesně definovaným složením. Výrobky, které nedodrží složení dané normou, se NESMÍ nazývat špekáček! Proto se v různých slevových akcích různých super, hyper, giga a mega marketech setkáte s názvy opékáček, buřtík apod. A proč by ne? To je samozřejmě v pořádku. Ale pokud si koupíte výrobek pod názvem opékáček, buřtík a jiný, který se svým vzhledem podobá nebo je úplně stejný jako špekáček, nemůžete od těchto výrobku očekávat stejnou kvalitu, vlastnosti (například při opékání nad ohněm) a chutě jako od špekáčků. Špekáčky mají přesně definovaný obsah vepřového, hovězího masa, sádla a dalších přísad v %. Pokud toto výrobce nedodrží, NESMÍ se takový výrobek prodávat pod názvem ŠPEKÁČEK! Proto ty názvy opekáček, buřtík apod. Jinými slovy předpisy a normy ukazují spotřebitelům, co a v jaké kvalitě si kupují. To samé platí i u izolačních materiálů. Bohužel ne tak úplně doslova.

Přirovnání k foukané minerální izolaci

U foukaných minerálních platí od prosince 2011 nová norma, která říká, co všechno a jak musí aplikační – foukací společnost zákazníkovi deklarovat. Bohužel nová norma už ale, nejde tak daleko jako u výše zmiňovaných špekáčků. Produkt, který nesplňuje podmínky normy foukaných minerálních izolací se stále může nazývat foukaná minerální izolace! Proto by měli být všichni zákazníci nanejvýš obezřetní, s kým spolupracují a od koho si kupují a nechávají aplikovat minerální izolace foukanou technologií. Norma říká, že každá aplikační firma musí zákazníkovi sdělit, jaký izolační materiál byl použit pro izolování.

Zde dochází k podvodům v tom směru, že je smluvně potvrzen konkrétní izolační materiál a při samotné realizaci se použije jiný s mnohem horšími vlastnostmi a zákazníkovi nafoukaná vrstva izolace nefunguje tak jak má. Další důležitý údaj, který se musí zákazníkovi sdělit je skutečně spotřebované množství izolačního materiálu v počtech balení nebo v kilogramech. Zde spousta firem i těch hodně známých v oblasti foukaných izolací nejčastěji podvádí své zákazníky. Právě váhové množství, izolatéři říkají objemová hmotnost, dodané izolace do jednoho m3 určuje konečné izolační vlastnosti nafoukané vrstvy!

DŮLEŽITÉ:Toto je nejdůležitější údaj a ten vždy požadujte!!! Máte na to právo!!!

Proč je to tak důležité? Protože objem – váha izolace v jednom m3 má přímý vliv na tzv. lambdu. Lambda (koeficient prostupu tepla udává se ve W/(m*K)) je ukazatel podle, kterého se počítá konečný teplený odpor nebo tepelná prostupnost nově dodané izolační vrstvy. Čím nižší hodnota lambdy je, tím izolační materiál lépe izoluje a stačí ho dodat menší vrstvu NE VÁHOVÉ MNOŽSTÍ – OBJEMOVOU HMOTNOST.

Izolační čedičový materiál

Například izolační čedičový materiál, který má lambdu 0,040 W/(m*K) při objemové hmotnosti 45kg/m3. Úplně stejný izolační čedičový materiál má lambdu 0,036 W/(m*K) při objemové hmotnosti 60kg/m3 a úplně stejný izolační čedičový materiál může při objemové hmotnosti 30kg/m3 mít lambdu 0,050 W/(m*K). Co to znamená? To si povíme v dalším díle tohoto seriálu.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

  • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
  • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
  • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
  • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
  • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
  • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek