Moderní technologie izolací přináší celou řadu výhod

Vhodným řešením pro obtížně dostupná zákoutí, duté prostory i větší stropní nebo podstřešní plochy rodinných domů i paneláků s rovnou střechou byla speciálně pro tyto účely vyvinuta technologie foukané izolace. Pojem již sám o sobě napovídá, v čem je hlavní rozdíl oproti klasickým postupům zateplení. Na rozdíl od lisovaných tvrdých desek a dlouhých vatových pásů je materiál na foukanou izolaci dodáván v rozmělněném stavu, v němž se pak vhání pneumatickou technikou do dutých útrob domu, aby zde vytvořil konzistentní hmotu bez nežádoucích mezer.

Foukaná izolace a postup získání minerální izolace jako materiálu

Základní postup získávání materiálu na foukanou izolaci je stejný jako u klasických zateplovacích materiálů na obkládání zdí. Vzniká tedy tavením skla nebo čediče a poté je dodáván v granulované hmotě určené pro tento typ instalace. Foukané povrchy mají proto stejné vlastnosti jako běžná izolace a díky neprodyšnosti vzniklé plochy je v některých ohledech i předčí.

Efekt izolace - horké a chladné dny

Nejoceňovanějším efektem izolací je jejich nízká tepelná propustnost, která zaplacené teplo udržuje uvnitř budov a nenechá ho unikat skrze mezery ve studených zdech nebo podstřešních prostorech. Stejně tak ale může v horkých letních dnech napomoci k udržení chladnějšího klimatu, což je výhoda, kterou uvítají hlavně majitelé bytů nacházejících se hned pod střechami domů.

Vlastnosti, kterými si Vás získá foukaná izolace

Další dobrou vlastností, jenž ocení obyvatelé hlučných měst nebo majitelé nemovitostí v těsné blízkosti rušných silnic, je výborná schopnost tlumit nepříjemný hluk. Foukaná izolace může domu, na němž je nainstalována, poskytnout i zvýšenou ochranu také vůči povětrnostním vlivům a lze ji chápat i jako protipožární překážku, která v nejhorším případě může pomoci zpomalit šíření ohně a poskytnout tak drahocenný čas, během něhož může dojít k záchraně lidských životů.

Nepříznivé podmínky a následný vliv materiálu a izolace

Foukané minerální izolace jsou dobře rezistentní proti nepříznivým podmínkám okolního prostředí. Jejich vlákna jsou odolná proti nasávání vody a následné degradaci jejich ochranných funkcí. S tím je spojeno i téměř nulové nebezpečí šíření plísní, kterého by se mohli bát majitelé dřevěných krovů a starších stavení. Stejně tak jako plísni, nejdou materiály foukaných izolací pod zuby ani dalším škůdcům, takže jsou v bezpečí i proti nim.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace