Jaro aneb co přináší za úskalí pro Vaše domovy (plísně, vlhko)

V jarním období v přechodové fázi kdy odeznívají chladné dny, ale ještě není teplo, ale je velké vlhko, se vykytují problémy s plísněmi. Dnešní trend při rekonstrukci objektů je tříbodový. Nejdříve se vymění stará okna, pak se zateplí fasáda polystyrenem a nakonec se řeší střecha nebo strop

Jaký to má vliv na dům a proč je důležité zateplení stropu?

Protože jsou okna těsná a polystyren nepropustný drží se vlhkost uvnitř objektu a při nedostatečném větrání se zvyšuje % vlhkost uvnitř a tím se zvyšuje i riziko vzniku rosného bodu v místech, kde dochází stále k prochladnutí stropní konstrukce, na kterou většina majitelů domů zapomíná.

Pokud se vymění okna a zateplí fasáda a strop zůstane bez izolace, dojde ke komínovému efektu. Proto je velmi důležité zateplení stropu, aby nedocházelo k prochladnutí konstrukce a ke vzniku rosného bodu. Pak se nám nejčastěji v rozích objeví plíseň.  

Vzlínání vody po fasádě domu

Vlivem jarního tání, a zároveň za přispění prohřívání konstrukce střechy ze spodu nám odtává sníh ve spodní části a stéká až k okapům, kde se shromažďuje vrstva, která sjede ze střechy voda tak stéká po fasádě a dostává se do omítky. Následné mrazíky nám způsobí, že vlivem roztahování a stahování se postupně omítka v horní části římsy odloupne a opadá.

Jak zabránit vzlínání vody

Tomuto jevu se dá zamezit opět zateplením stropní konstrukce foukanou minerální vatou. Pokud nám teplo z objektu nebude dále ohřívat střechu, nebude odtávat sníh a voda nám nezpůsobí problémy na fasádě.

 

Další informace získáte v sekci poradna

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace