Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Jak správně zateplit dům

Tuhle otázku si zcela jistě pokládá spousta lidí. V zimě nás správná izolace zahřeje a to jak doslova tak i v peněžence.V létě zase zabrání slunci dům přehřívat. I já jsem si na izolaci domu vzpomněl, když se nám uvnitř domu rtuť teploměru šplhala k tropickým 30 stupňům. Jak vůbec dům dobře zateplit?

Jak na zateplení?

Pokud i vy máte problémy s únikem tepla, popřemýšlejte o tom, zda váš dům zateplit.
U rodinného domku je vhodná metoda Energeticko-ekonomické optimalizace budovy, která je v podstatě nejběžnější zjištění, jak a kde dům správně zateplit. Často se ale setkáváme i se situacemi, když si šikovný člověk dokáže dům zateplit sám, za dozoru poradce ze střediska EKIS. Záleží na každém, který způsob si zvolí – první šetří váš čas, druhý vaše peníze.

Čím se dá zateplit dům?

Pokud se jedná o klasický zděný dům, máme hned několik variant. Mezi klasické druhy zateplení patří polystyren, během zateplování kotví anebo lepí, výhodou je nízká cena, oproti jiným druhům izolací. Nevýhodou samozřejmě je, že často podléhá zkáze dřív, než dům samotný. K dalším druhů polystyrenu patří tzv. šedý polystyren, u kterého se cena pohybuje v průměru čtvrtinu vyšší, než jeho bílý předchůdce.
Další alternativou je minerální vlna nebo lidově řečeno „skelná vata“ (původní skelná vata se už dávno nevyrábí). Výhody jsou dostupnost, kvalita a i větší ekologičnost oproti již zmiňovanému polystyrenu.

Další alternativou je foukaná celulózová izolace, která je, jak uvádí výrobci, zcela zdravotně nezávadná, rychle se aplikuje a má větší úspornost tepla. Nevýhodou je vyšší cena oproti konkurenci. Potom jsou tu samozřejmě další druhy izolací, nicméně to už pak záleží na každém, co si v záplavě nabídek trhu vybere. Od dřevovláknité izolace, přes dřevocementové izolace, až po izolace z přírodních materiálů.

Záleží na tloušťce?

Tohle je samozřejmě myšleno u tloušťky zateplení. Pokud si myslíte, že vám bude stačit 5-10 centimetrů, tak je to chyba. Ideální tloušťka zateplení domu je podle odborníků 25-30 cm, nicméně můžeme se setkávat i s názorem, který říká,že vhodné parametry jsou 15-20 cm.
Samozřejmě záleží na individuálních podmínkách – např. nadmořská výška, klimatické podmínky, velikost domu atd.


V určitých případech stačí i menší tloušťka stěn, nicméně odborníci se shodují v tom, že minimální tloušťka zateplení by měla být 15 cm.

Cena za zateplení

Cena za zateplení se různí, většinou však počítejte, že bude vyjádřena částkou v Kč na metr čtvereční. Musíme také počítat s EPS (Expandable PolyStyrene), jinak také česky – pěnový polystyren.


Pokud zvolíte optimální tloušťku zateplení, návratnost vaší investice by měla být do 10 let.


Závěr

Naší snahou bylo se s vámi podělit o zkušenosti a pár rad, jak řešit zateplení domu.
Věříme a doufáme, že jsme vám dali pár rad ohledně zateplení a že v záplavě všech možných druhů izolací si vyberete tu pravou, která bude právě vám nejvíce vyhovovat.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

  • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
  • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
  • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
  • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
  • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
  • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek