Foukané minerální izolace zabrání úniku tepla i peněz

Zdražování energií postihlo ve větší nebo menší míře již každou domácnost a čím dál více majitelů domů se snaží najít rezervy, kde uspořit co nejvíce na výdajích. Jedním z mnoha zlodějů peněz z našich kapes je nechtěný únik tepla z vytápěných místností, který představuje problém pro vlastníky rodinných nemovitostí i společných domů především v chladnějších měsících roku.

Ztráty tepla, tepelné mosty a jak zabránit únikům tepla

Jako houby po dešti se na panelových sídlištích objevují pestrobarevné fasády prozrazující nedávno proběhlou rekonstrukci domu právě za účelem zabránit nežádaným ztrátám na teple. Na jejich provedení bývají použity směsi z minerálních látek, nejčastěji skelná nebo kamenná vata. Tyto materiály jsou získávány tavením recyklovaných skelných střepů s pískem nebo čedičových kamenů s různými pojivy a z nich se následně tvarují dlouhá vlákna skládaná do rohoží.

Zateplení fasády a efektivita izolace s tepelnými mosty

Vzniklé polotovary jsou poté namotávány do dlouhých pásů nebo se z nich vyřezávají desky k přímému obkládání zdiva. Ovšem právě forma, v níž se klasické minerální izolace distribuují, může být problémem při realizaci zateplení. Vata nebo její desky se špatně tvarují u složitějších kontur střešních prostor domů, mohou mezi ní vznikat menší mezery snižující efektivitu izolace a vytvářet takzvané tepelné mosty, přes které teplo uniká ven. Do některých špatně přístupných míst se s takovými materiály dokonce nemusíme dostat vůbec.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace