Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Foukaná izolace

Foukaná izolace je vhodným zateplením pro Vaši střechu během celého roku

 • Zateplení je vhodné jak v létě tak také v zimě
 • Účinky zateplení přesně podle potřeb obyvatel domu

Foukaná izolace dokáže s Vaší střechou zázraky, v létě je vhodná především proto, že nebudete vystaveni přílišnému teplu. V zimě její skvělé vlastnosti oceníte především proto, že zimu nepustí do Vašeho obydlí. S foukanou izolací je to podobně jako s naším oblečením, kdy v zimě volíme dlouhé rukávy a více na sebe oblečení vrstvíme, abychom se vhodně chránili před zimou. V letním období naopak volíme velmi málo oblečení právě proto, abychom se zbytečně nepřehřívali. Účinky slunečního záření naší pokožce v dnešní době zrovna neprospívají, proto se lidé v zemích, kde slunce ukazuje svoji sílu po celý rok, před sluncem zahalují, aby předešli špatným účinkům na pokožku.

Vhodný výběr minerálních vláken pro foukanou izolaci

 • Rozdíl mezi čedičovým a skelným minerálním vláknem
 • Vhodné rady odborné firmy Machstav

Výběr minerálních vláken nemusí být vždy zrovna jednoduchý. Pokud správně zvolíte pro zateplení svého domu kvalitní firmu, nemusíte si nejen ohledně foukané izolace dělat starosti. Na dnešním trhu máte možnost vybírat z několika druhů minerálních vláken pro foukanou izolaci. Nejběžnějšími druhy jsou čedičová a skelná minerální vlákna. Se skelným vláknem se také někdy můžete setkat pod názvem křemenná minerální vlákna. Vaše foukaná izolace bude díky těmto minerálním vláknům velmi pevná, protože se oba dva druhy vyrábí z kamene. Použitý materiál je ale také to jediné, co tyto dvě minerální vlákna spojuje. V čem jsou rozdílné? Rozdílné jsou v mnoha svých vlastnostech, především se odlišují ve své objemové hmotnosti po zafoukání. Rozdílná objemová hmotnost také určuje do jakého typu konstrukce, jsou minerální vlákna vhodná. Odborná firma po boku s profesionálními pracovníky Vám vhodně poradí jaký typ minerálních vláken zvolit nejen pro foukanou izolaci, ale také například pro zateplení stropů dále Vám vhodně vysvětlí výhody daného materiálu.

Skvělé vlastnosti foukané izolace z minerálních vláken

 • Výhody kvalitního zateplení
 • Zateplení starších objektů

Tento typ foukané izolace nabízí svým uživatelům velké množství skvělých výhod, nepostrádá nic oproti klasickým materiálům z minerálních vláken. Mezi úžasné vlastnosti patří například protipožární vlastnosti (klasifikace na oheň třídy A1). Další skvělou vlastností je hydrofobizace vláken. Tato výhoda je úžasná, protože pokud se vlákna dostanou do vlhkého prostředí nebo kontaktu s vodou nedojde k jejich poškození a dokonce ani po vyschnutí neztratí své tepelně izolační vlastnosti, což je naprosto dokonalé. Tuto vlastnost ocení především majitelé starších objektů, kde nebyla nainstalovaná parotěsná fólie. Pokud chybí v objektu instalace parotěsné fólie, znamená to, že minerální vlákna mají nízký difuzní odpor. Vodní páry tak mohou vnikat do objektu. Mezi další nesporné výhody také patří skvělá ochrana proti hluku, dlouhodobá trvanlivost izolační vrstvy z minerálních vláken, které se minimálně opotřebovávají. Minimální opotřebení závisí na druhu a tipu materiálu, čím kvalitnější materiál je tím méně se opotřebovává a déle vydrží.

Foukaná izolace je pro své vynikající vlastnosti vhodným zateplením pro každý objekt

 • Jednoduchá rychlá montáž
 • Snadná montáž v nedostupných místech

Hlavní výhodou foukané izolace je především jednoduchá a velmi rychlá aplikace. V horizontu jednoho dne lze foukanou izolaci použít až na 300m2. O standardní síle materiálu 20 - 30 cm. Další výhoda potěší Vaší peněženku, protože například střechu lze izolovat za minimální náklady dokonce lze izolovat i v místech, kde je špatný přístup a to dokonce s minimálním zásahem do konstrukce objektu. Foukaná izolace je naprostá jednička v zateplování objektů dnešní doby se zásahem odborné firmy, Vám odpadají také starosti o použitý materiál. Srovnáme - li klasické desky s foukanou izolací, zjistíme, že se dále vyhneme riziku tepelných mostů, které vznikají při špatné montáži a využijeme kompletně veškerý materiál, při aplikaci foukané izolace tak neplatíte za zbytečný odpad. Lehký materiál (kolem 35 kg na m3) zbytečně nezatěžuje stropní konstrukci. Provádíme dle Vašeho přání také zateplení sádrokartonových podhledů v nízkoenergetickém a pasivním standardu (30 – 50 cm izolace).

Poskytneme Vám dostatek informací

 • Snižte účty za energie
 • Technik nabízí individuální řešení pro každý objekt

Straší Vás ze spaní vysoké účty za energie? Chcete tento problém řešit, ale nevíte jak? Řešení je snadné, domluvte si schůzku s námi. Poskytneme Vám na míru řešení Vašeho problému k Vaší plné spokojenosti. Náš technik Vám na místě poradí jak je vhodné Váš dům či halu zateplit nebo Vám navrhne, pokud to bude možné opravu stávajícího zateplení, také Vám připraví předběžnou kalkulaci, abyste věděli s jakou investicí předběžně počítat. Pusťte z hlavy zbytečné starosti se zateplením Vašeho domu. Zateplíme Váš dům kvalitně, rychle a profesionálně.

Jak moc je důležité zateplení stropu?

 • Strop a jeho rychlé a levné zateplení
 • Co je „komínový efekt“

Hodně! Většina lidí pokud se rozhoduje pro zateplení svého domu, nejprve uvažuje o možnosti výměny oken, poté o zateplení fasády a až v posledním případě následuje zateplení stropu, v některých případech se na strop nedostane vůbec. Přitom zateplený strop je důležitým nosníkem pro zateplení domu do budoucna. Stropní izolace je důležitým faktorem pro návratnost investic vydaných za energie. Tato investice do zateplení je mnohonásobně nižší proto je také návratnost jednoznačně nejrychlejší a určitě se vyplatí. Z fyziky všichni víme, že teplo stoupá vzhůru, je tedy jasné, že zateplením oken a fasády strop nevyřešíme. Zateplení oken a fasády je samozřejmě důležité, bez něhož bychom se neobešli, ale pokud již nebudeme věnovat pozornost stropu, získáme „ komínový efekt“ kdy teplo bude unikat stropní konstrukcí ven. Nezapomínejte tedy na stropní zateplení, pokud chcete ušetřit za energie.

Jak na kvalitní zateplení?

 • Jak provádíme zateplení
 • Nepořádek po nás rozhodně nezůstane

Kvalitní zateplení, které provádíme, není složité, ať jde o zateplení domu či zateplení půdy vše probíhá rychle a neomezí Vás v běžném provozu Vaší domácnosti. Realizace zateplení Vašeho domu bude probíhat například tímto způsobem. Přijedeme před Váš dům i s našimi pracovníky od Vás potřebujeme pouze umožnit přístup do půdního prostoru a připojit na zdroj elektřiny 220V i 380V (minimálně 16A jištění). Poté naši pracovníci natáhnou aplikační hadice přímo z auta do půdního prostoru a poté dále do stropu. Materiál nám výrobci dodávají v pytlích, takže se na autě sype do aplikačního stroje, kde dochází k rozvláknění materiálu, který je dále vzduchem hnán přímo do konstrukce. Je to jednoduché, proto se zbytečně neobávejte. Z Vašeho domu nevytvoří naši pracovníci staveniště ani nic, co by staveniště mohlo jakkoliv připomínat. Běžného provozu se naše práce nedotknou a tak že se můžete věnovat běžným činnostem jako například sledování televize. Náš technik pro Vás zhotoví plán, podle kterého pak naše práce probíhají. Samozřejmě jinak bude probíhat zateplení půdy než zateplení fasády. Zateplení stopu trvá přibližně 3 až 4 hodiny při velikosti cca 100 m2.

Zateplení

Jaké je využití? Porovnejte svoji fakturu s fakturou souseda, který si nechal před rokem zateplit dům, a uvidíte. Vložená investice se vám do několika let vrátí (- samozřejmě pokud si nenecháte stará netěsnící dřevěná okna). Stále se obáváte vysokých nákladů? Zvolte si splátkovou platbu, díky níž si sami zvolíte, kolik tisíc měsíčně dokážete pravidelně splácet. A jedna rada na konec. Podívejte se na večerní zprávy a poslechněte si, kolik miliard vydělala energetická firma ČEZ vývozem české energie do zahraničí. Naší energie, jejíž cena na českém trhu neúměrně vzrůstá. Nenadávejte na nešvary tržního kapitalismu a raději myslete na budoucnost. Svou a svých potomků… Jeden příklad ze života. Bydlím v zatepleném domě a celou zimu je v něm (i bez zbytečného přetápění) kolem 22-23 stupňů Celsia, moji rodiče obývají nezateplený dům a v současných mrazech dokážou vytopit maximálně na 19 stupňů Celsia. A to už je podstatný rozdíl, nemyslíte?

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

 • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
 • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
 • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
 • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
 • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
 • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek