Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Foukaná izolace a způsob provedení

Rozlišujeme 4 typy způsobů aplikace izolačních systémů. Každý z nich má své specifika a samozřejmě i výhody a nevýhody.

Tepelně izolační omítky

Tepelně-izolační omítky jsou ideální volbou pokud renovujete starší dům. Svou cenovou dostupností se téměř vyrovnají běžným omítkám a jejich aplikace je snadná a rychlá. Prodávají se v hotové, předem připravené směsi, a díky tomu nevyžadují žádné další zpracování. Hodí se na téměř všechny druhy zdiva jako cihla, beton atd. Můžete je aplikovat i na členité fasády. Aby však byla jejich izolační schopnost 100%, je potřeba nanést alespoň 4cm tloušťku omítky. Nevýhodou tepelně-izolační omítky je nutnost nanesení dodatečného nátěru malty či fasádního postřiku a náročná příprava podkladu.

Kontaktní izolační systém

Kontaktní izolační systém, jak už název napovídá, se klade přímo na předem připravený povrch stěny a poté se upevňuje buď hmoždinkami nebo lepidlem. Nejčastějším užívaným materiálem je polystyren(expandovaný,extrudovaný) a minerální vlna. Na izolaci se následně musí nanést vrstva omítky. Nevýhodou tohoto systému je větší riziko kondenzace vodních par, jelikož materiály nemají jak dýchat a větší náchylnost k poškození.

Nekontaktní izolační systém

Nekontaktní izolační systém můžete znát i pod pojmem provětrávací nebo montovaný. Tento systém spočívá v umožnění dýchání mezi stavbou a izolantem. Připevněním izolantu na speciální rošt, který je zakotven v obvodové zdi, vznikne mezera umožňující prodyšnost materiálů. Ty se nejčastěji používají z minerálních vláken, celulózy, polyuretanu či polystyrenu. Výhodami systému je možnost celoroční aplikace a vysoká životnost. Naopak nevýhodou je problémové řešení u členitých fasád.

Sendvičový izolační systém

Sendvičový izolační systém je velmi populární právě u vnitřního způsobu izolace. Jeho smyslem je přidání další tepelné izolace mezi zeď a nejčastěji sádrokarton. Pro tento účel může být použit pěnový polystyren nebo minerální vlákna. Systém je charakteristický svou dlouhou životností avšak nevýhodami jsou pracnost a také cena.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

  • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
  • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
  • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
  • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
  • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
  • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek