Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

FOUKANÁ IZOLACE A ZATEPLENÍ

Při stále stoupajících cenách za energii je v dnešní době nejen vhodné, ale mnohdy nevyhnutelné, investovat do zateplení domu. Na našem trhu najdeme i takové typy izolací, které kromě zateplení slibují např. úpravu akustiky nebo zvýšení požární bezpečnosti. Hlavním důvodem, proč si lidé pořizují tepelné izolace, je to, že nejen, že v zimním období nepustí do domu mráz a chlad, ale svou funkci plní i v létě, kdy chrání interiér domu od nesnesitelných veder. Jednou z mnoha možností, které se na našem trhu nabízejí, je zateplení pomocí minerální vaty, tzv. „foukaná izolace“.

CO JE FOUKANÁ IZOLACE?

Foukaná minerální izolace je efektivní druh zateplení domu.

Proškolený pracovník provádí aplikaci foukané izolace pomocí hadic vedených z aplikačního přístroje, které do určených izolovaných prostor vhání vzduchovým tlakem minerální vatu. Aplikační přístroj přitom zůstává po celou dobu provádění izolace v nákladním voze, a tak nezpůsobí v domě žádný nepořádek. Od majitele objektu, v kterém je izolace realizována, je pouze potřeba umožnit pracovníkům přístup k izolovaným prostorům a dutinám a ke zdroji elektřiny. Pak už může nechat vše zcela na odbornících a o nic se nestarat. Za několik hodin bude aplikace dokončena a dům bude efektivně tepelně izolován.

Při aplikaci tohoto druhu izolace nedochází ke vzniku odpadních látek.

Foukaná izolace je ideální pro výplň dutin v půdních částech domu, a to jak v rovných prostorech, tak v sešikmených. Je vhodná do novostaveb i do starších domů a je možno ji použít na zateplení jak střech, tak i stropů a stěn.

Příjemné je, že tento druh izolace nevyžaduje vyklízení půdy nebo jinak složité zpřístupňování prostor a dutin, které mají být vyplněny izolačním materiálem, jako je tomu u jiných druhů zateplení. V tomto případě je jen třeba, aby do každé dutiny vedl alespoň malý otvor a díky již zmiňované hadici a vzduchovému tlaku se minerální vata dostane bez problémů všude i za těchto stížených podmínek. Zkrátka ušetří nejen Vaše peníze, ale i Váš čas a námahu.

Foukaná tepelná izolace je účinnou metodou, jak snadno, levně a efektivně docílit úspory energií a tepla.

VÝHODY FOUKANÉ IZOLACE

Foukaná minerální izolace je v poslední době velmi oblíbeným druhem zateplení. Velkou roli hraje jistě to, že je ve srovnání s ostatními druhy izolací finančně nejdostupnější, a přitom se jedná o velmi efektivní druh izolace. Tomu, kdo se pro ni rozhodne, ale nabízí i mnoho dalších výhod, jako např. svou tvarovou stálost nebo 100% krytí. Dalším nesporným plus je jistě také to, že minerální vata je nehořlavý materiál, čímž zvyšuje požární bezpečnost Vašeho domu, a tento materiál zároveň také odpuzuje vlhkost, takže se nemusíte obávat ani jejího navlhnutí. Foukaná izolace je naprosto imunní nejen vůči veškerým plísním a hnilobám, ale také škůdcům, proti kterým tím chrání Váš dům. Důležitou roli při výběru tepelné izolace hraje totiž její prodyšnost. Pokud si vybereme izolaci s nízkou prodyšností, riskujeme vytváření nežádoucích plísní a hromadění vlhkosti v našem domě. V tomto ohledu je foukaná minerální izolace nedostižná. Se svou absolutní prodyšností, stejnou jako má vzduch, který dýcháme, naprosto eliminuje tvorbu plísní a vlhkosti.

Při použití izolačních desek může lehce vzniknout mnoho nepřesných spojů a neúplných utěsnění, které snižují nebo téměř znehodnocují izolační účinek. Tomuto problému se při aplikaci minerální vaty zcela vyhnete. Vznikne totiž celistvá rovnoměrná izolační vrstva, která nemá problém přilnout k jekékoliv nerovnosti či ohybu. Navíc naprosto odpadají náklady na prořez materiálu.

Tento druh izolace má vysokou životnost, její aplikace je jednoduchá, lehká, takže nezatěžuje stropní konstrukci, a také rychlá; nezabere více než několik hodin (samozřejmě v závislosti na rozsahu izolovaných prostorů), takže se nemusíte bát, že by Vás realizace foukané tepelné izolace nepřiměřeně dlouho omezovala ve Vašem běžném životě.

DRUHY FOUKANÉ IZOLACE

Zákazník má možnost vybrat si, z jakého materiálu bude izolační hmota, kterou se provede foukaná izolace v jeho domě.

Základní typy foukané izolace jsou dva. Prvním typem je celulózová foukaná izolace, jejíž izolační hmota je vyráběna z recyklovaného papíru, a druhým typem je minerální foukaná izolace. V současné době jsou k dispozici dva druhy minerálních vláken, z nichž oba jsou vyráběny z kamene. Prvním druhem jsou čedičová vlákna, druhým pak skelná vlákna, někdy také nazývaná jako „křemenná vlákna“. Přestože jsou oba druhy kamenného původu, vyznačují se celou řadou rozdílů, z nichž nejzásadnější je objemová hmotnost izolační hmoty po aplikaci. Díky tomuto zásadnímu rozdílu je také každý typ vlákna vhodný do jiného druhu konstrukce. Kam kterou minerální vatu použít může posoudit pouze zkušený odborník, jehož radu by neměl být problém získat u jakékoliv solidní firmy z tohoto oboru.

Oba tyto druhy foukané izolace slibují rychlou realizaci, celulózová foukaná izolace se zákazníkovi navíc nabízí za nižší pořizovací cenu, ovšem tato zdánlivá výhoda s sebou nese oproti minerální izolaci i řadu nedostatků. Izolační hmota z recyklovaného papíru snadno navlhá, sléhá a samozřejmě má také nižší odolnost proti ohni. Je tedy tvarově velmi nestálá, dům nechrání ani před vlhkem ani před škůdci a nepřispívá ani k požární bezpečnosti objektu. Na druhé straně minerální foukaná izolace všechny tyto vlastnosti má. Určitě se tedy vyplatí investovat o něco více a nechat si dům zaizolovat minerální hmotou. Oproti jiným druhům zateplení navíc vychází stále finančně lépe.

Pokud už se nechcete každý měsíc mračit nad účty za energie nebo Vás už prostě nebaví, že v létě se ve Vaší ložnici nedá spát kvůli horku a v zimě se naopak probouzíte do chladu, pak je ten pravý čas začít přemýšlet nad nějakou z forem tepelné izolace.

Foukaná minerální izolace je ideálním řešením pro každého, kdo chce svůj dům efektivně zateplit, zvukově ho zaizolovat, ochránit ho od škůdců, zbavit ho plísní a vlhkosti a přitom se nenechat omezovat zdlouhavou realizací. To vše navíc za příznivou cenu dostupnou pro každého.

V českém trhu působí množství firem, které nabízejí foukané izolace i jiné druhy zateplení, takže stačí jen vybrat tu správnou, pečlivě zvážit, co od izolace očekáváte a kolik do ní chcete investovat, a pak už vše nechat na odbornících. Jisté ale je, že této investice určitě nebudete litovat, a to nejen proto, že slibuje rychlou návratnost, ale hlavně proto, že zvýšíte komfort a bezpečnost svého bydlení.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

  • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
  • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
  • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
  • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
  • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
  • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek