Foukaná izolace a zateplení

Záleží vám na teple vašeho domova? Nevíte jaký typ zateplení se vám vyplatí nejvíce? V tomto článku se vám budeme snažit přiblížit problematiku zateplení a formu foukané minerální izolace.

Foukaná minerální izolace

Tepelná izolace je novodobý pojem, který znala před padesáti lety pouze hrstka šťastlivců, jež napadlo určitým způsobem zabránit uniku tepla ze svých domovů a výrazně tak ušetřit spotřebovanou energii. Průlom v přístupu veřejnosti k této vychytávce nastal až začátkem osmdesátých let, kdy světem zmítala energetická krize. Teplo začalo být příliš drahé a lidstvo si začalo uvědomovat, že je efektivnější utratit jednorázově větší sumu peněz, než je pomalu ztrácet prakticky každý den.

Od zmiňované krize dnes uběhlo již přes čtyřicet let a tepelná izolace se stala součástí každé moderní stavby. V dnešním světě stále se zdražujících energií, se tento vynález stal takřka povinností pro veškeré komerční a rodiné novostavby, stejně tak se ale čím dál více rozšiřuje i jejich implementace do starších budov. Plýtvat teplem zkrátka v dnešní době nechce nikdo.

S rostoucí poptávkou přibývalo i podnikatelů a firem, zabývající se touto problematikou a dnešní trh tak nabízí vskutku pestrou škálu různých druhů zateplení. Jedním z nich je i foukaná izolace. Tento typ tvořený pomocí minerální vaty je velice oblíbený pro svou cenovou dostuponost a vysokou efektivitu společně s rychlou návratností. Nejčastěji se používá pro izolování a vyplnění dutit v půdních prostorách nebo zateplení střešních šikmin.

Foukaná izolace se vyrábí z vyvřelých hornin nebo z recyklovaného papíru. Díky vytahování jemných vláken z těchto surovin vzniká minerální vata, která bezpečně a účině izoluje teplo. V případě kvalitního produktu je tento materiál nehořlavý, odolný proti navlhnutí a má velice vysokou životnost. Cenová dostupnost je přitom velice přijemná, což je jedna z největších výhod tohoto typu zateplení.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace