Domy s plochou střechou

Pokud u domu není zateplen strop, v místnostech pod střechou bývá neúnosné teplo. Problém, kdy v místnostech nastává neúnosné teplo, vzniká především v letním období, kdy v místnostech nelze více větrat. Řadové domy mívají povětšinou plechovou střechu, která bývá z pravidla natřena tmavou barvou. Tmavé barvy však přitahují sluneční záření, takže výsledná teplota v místnostech pod střechou dosahuje až 70 stupňů. Ve střeše tohoto domu díky špatné izolaci vznikaly tepelné mosty, které měly za následek nejen únik tepla, ale především špatnou izolaci střechy. V dřívějších dobách nebyl takový výběr materiálů v tomto ohledu jako dnes, takže nebylo možné zabránit vzniku tepelných mostů, tento problém má většina řadových domů, které byly postaveny v 70.-80. letech. Domy s plochou střechou je nejlépe zateplit technologií foukané minerální vlny. Zateplení pomocí foukané minerální vlny je nejběžnější a nevyžaduje vysoké investice. Pro řadové domy je tato možnost zateplení prakticky jediná. Konstrukce střechy domu je dvouplášťová, mimo jiné je tato střecha typická tím, že v prostoru mezi stropem a pláštěm je velmi málo místa. Pod střešním povrchem je na trámech dřevěné bednění. Dutý prostor mívá nejčastěji v nejvyšším bodě velikost kolem 60 cm ve spádech pak 25cm. U některých domů je tento prostor ještě mnohem užší, proto je nutné vytvořit montážní otvor podélně přes celou střechu. U tohoto řadového domu je však konstrukce průlezná, proto není nutný podélný otvor. Střecha domu nemá vikýř, ale u těchto domů, je tento fakt zcela běžný. V tomto případě je tedy nutné střechu násilně otevřít. Pokud by obyvatelé domu chtěli, vikýř se dá na střechu samozřejmě dosadit dodatečně. Při aplikaci foukané izolace se musí technik otvorem doslova plazit až na konec konstrukce. Poté od konce aplikuje asi dvacetipěti centimetrovou vrstvu izolace. Plochu kolem 100m2 lze zateplit přibližně za tři až čtyři hodiny. Foukaná izolace přináší uživatelům velmi mnoho skvělých výhod, mezi které patří hlavně dokonalé zateplení střechy bez vzniku tepelných mostů. Materiál foukané izolace je velmi kvalitní a také stále stejný. Střechu domu je možné foukanou izolací zateplit velmi rychle. Mnoho uživatelů jistě ocení, že se během prací z jejich domu nestane staveniště. Během prací také mohou obyvatelé domu pokračovat v běžných činnostech bez omezení. Pro tuto konstrukci domu je vhodný materiál na bázi minerálního vlákna staveného čediče. K zateplení střech používáme svůj vlastní granulát s označením Machstav Granulate IS. Naše firma je také výhradní prodejcem tohoto granulátu do ČR. Tento typ granulátu se vyrábí ve východních Čechách. Granulát naší firmy má vyšší objemovou hmotnost, proto je především vhodný k aplikaci na volno. Výhodou tohoto granulátu je stálost po celou dobu užívání a také fakt, že se granulát nesléhá dále je nehořlavý a odolný proti vlhkosti. Granulát naší firmy je také vhodný i pro jiné typy konstrukcí.

Výhody naší foukané izolace

Zateplení domu s plochou střechou

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace