Foukaná izolace Potřebujete poradit - foukaná izolace Machstav

Foukaná izolace

V nabídce firem zabývajících se foukanou izolací najdeme několik rozdílných informací. Většina z nich nabízí minerální vlákna bez rozdílu. U kvalitnějších firem se dozvíme, že existují dva druhy vláken – čedičová a skelná. Každé z nich má odlišné vlastnosti. Podstatný rozdíl je především v objemové hmotnosti, tedy v tom, kolik materiálu je zapotřebí.

Vlastnosti foukané izolace

Na rozdíl od běžné deskové izolace má foukaná izolace nesporné výhody. Mezi hlavní patří voděodolnost. V praxi to znamená, že je odolná vůči hnilobě a zhoubným následkům při prosáknutí vody. Při vyschnutí minerální vlákna neztrácejí svůj původní tvar.

Využití foukané izolace

Nejčastějším využitím foukané izolace je stropní izolace. Stropem uniká největší množství tepla, které domácnost vytvoří. Proto se firmy zaměřují na stropní foukanou izolaci.

Aplikace je jednoduchá, nutný je pouze prostor pro aplikační stroj. Do něho se postupně sype materiál a hadicí se fouká do zateplovacích prostor. Celková doba zateplení pro cca 100m3 stropu je přibližně 4 hodiny.

Dalším typem zateplovacího prostoru jsou půdy. Většina realizací nových domů už s izolací počítá, složitější je aplikace u starších domů. U nich musí být vytvořen prostor, do kterého se minerální vlákna zafoukají.

Foukaná izolace se využívá pro ploché střechy, které můžeme najít u rodinných domů ze 70. a 80. let. Ty nejsou dostatečně izolovány a v létě propouští přebytek tepelné energie a v zimě se naopak vytápění prodraží.

Nabízené výhody

Foukaná izolace bývá o něco dražší než klasické izolace pomocí skelných desek. Nicméně návratnost peněz a únik tepla jsou daleko vyšší. Některé firmy uvádějí návratnost již do 3 nebo 5 let. Okamžitá návratnost energie je až 40%.

Jak probíhá aplikace foukané izolace?

Aplikace u ostatních typů konstrukcí probíhá obdobně jako u stropní aplikace. Nenáročnost na prostory značně ulehčuje práci. Montážní firma přiveze aplikační stroj a materiál, který postupně zafouká do zateplovacího prostoru. Foukání probíhá pomocí hadice, která je jediná v prostoru připraveném pro izolaci.

Odborníci v praxi

Názory na foukanou izolaci jsou odlišné. Někteří ji odsuzují s argumentem, že je příliš drahá a pokud je nesprávně aplikována, stane se bezpředmětnou. Ostatní tvrdí, že foukaná izolace patří mezi jedničky na trhu a její nárůst je oprávněný. Fakta ale mluví jasně – počet firem zabývajících se foukanou izolací přibývá.

Foukaná izolace

Foukaná dutinová izolace

Foukaná izolace jako efektivní zateplení s roční úsporou až 40% výdajů za topení.

Foukaná izolace
Foukaná izolace

Zateplení plochá střecha

Zateplení domu s plochou střechou pomocí Machstav granulate IS - prvotřídní zateplovací technika metodou foukaná izolace.

Foukaná izolace
Proč si vybrat nás?

Proč jsou naše služby žádané

  • PŘÍJEZD TECHNIKŮ(ZDARMA)
  • PROMĚŘENÍ ÚNIKŮ TEPLA(ZDARMA)
  • VÝMĚRA OBJEKTU(ZDARMA)
  • VYTVOŘENÍ ROZPOČTU(ZDARMA)
  • NÁVRH ŘEŠENÍ(ZDARMA)
  • CELKOVÁ KALKULACE(ZDARMA)
Domluvit schůzku
Novinky a aktuality
Proč foukaná izolace17.03.2017

Foukaná izolace Foukaná izolace je revoluční metodou v oblasti zateplování domů. Charakteristická je svým způsobem realizace i mnoha výhodami oproti běžným typům izolování. Toto..

Číst dále
Výhody zateplování17.03.2017

Způsob realizace izolace Za pomoci technologie foukané minerální izolace z čedičových vláken, disponuje velkým množstvím výhod a skvělých vlastností.  tkví..

Číst dále
Foukaná izolace pro zateplení střešní konstrukce23.01.2017

Jedny z nejvhodnějších střešních konstrukcí pro zateplení pomocí technologie foukaná izolace jsou vazníkové střešní konstrukce...

Číst dále
Přečtěte si, co o nás říkají naši zákazníci23.08.2016

Spokojenost našich zákazníků je vždy na prvním místě. Podívejte se na průběh našich realizací a především i na to, jak nás hodnotí naši zákazníci v sekci hodnocení společnosti..

Číst dále
Zobrazit všechny aktuality
Zadat poptávku Foukaná izolace - last minute výprodej
Tvorba webových stránek